Výberové konanie

Navigácia

O škole

Školský rok 2019/2020

Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020 sa uskutočnilo 2. septembra v dolnej budove školy. Po krátkom príhovore pani riaditeľky a vypočutí slovenskej štátnej hymny sme sa zoznámili s novými žiakmi. Do 1. ročníka nastúpili traja chlapci a päť dievčat – Alex Čarnogurský, Štefan Gallik, Jakub Zibura, Lilien Galovičová, Rita Gurovičová, Darinka Michnová, Bianka Rušinová a Lenka Rušinová. Pripravili sme im uvítacie listy a balíčky sladkostí. Ministerstvo dopravy a výstavby SR im zaslalo pomôcky na osvojenie si základných pravidiel cestnej premávky a  reflexné prívesky. Od policajného zboru zas dostali reflexné vesty. Potom pani riaditeľka oboznámila žiakov s organizáciou nasledujúceho dňa a popriala, aby sa im v škole darilo ešte lepšie, ako v tom minulom. K prianiu sa pridal aj pán starosta, ktorý sa na otvorení nového školského roka tiež zúčastnil.

            Školský vzdelávací program je zameraný aj na zdravý životný štýl, preto sme začali nový školský rok v danom duchu. V Týždni so zdravou desiatou (rodičia chystajú deťom jedlo plné vitamínov) sme pripravili aj Školský mliečny deň, v ktorom si deti pochutnávali na  v obchode zakúpenom mliečku. Niektorí si vyžiadali aj dupľu, čo nás veľmi potešilo.

            Každoročne v jeseni, v rámci regionálnej výchovy, spoznávame osobne zamagurské obce. Tentoraz sme pridali aj environmentálnu výchovu a vybrali sme sa spoznávať krásu Pienin z hladiny rieky.  Autobusom sme sa doviezli na Majere. Obliekli si záchranné vesty a  nasadli na plte. Pri splavovaní Dunajca sme obdivovali krásu okolitej prírody, kŕmili kačice a počúvali legendy o skalách, ktoré nám rozprávali páni pltníci.  Aj slniečko sa na nás pekne usmievalo. Pristáli sme v Lesnici, kde nás zase čakala opekačka. Po nej si deti zacvičili na vonkajšom ihrisku a autobusom sme sa vrátili do Matiašoviec. Exkurzia sa nám vydarila. Naše poďakovanie patrí pánovi Jánovi Gondekovi z Chaty Pieniny, ktorý nám pomáhal pri organizovaní danej aktivity.

            Pri príležitosti Európskeho týždňa športu sme pripravili športové aktivity, ktoré už máme v portfóliu školy. Boli to Ihrisko plné detí – jeseň Školská míľa. Žiaci na ihrisku športovali ako chceli a  používali náčinie, ktoré chceli. A ďalší deň zas kráčali rýchlou chôdzou smerom na Zálesie a späť.

            Na Deň smajlíka triedne učiteľky pripravili deťom aj sebe papierové kruhy, ktoré si dotvorili na usmiate tváričky. Tie sme si potom pripevnili na oblečenie a nosili ich až do skončenia vyučovania. Výchovný cieľ bol správať sa k sebe milo a celý deň sa usmievať na ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu.

            Žiakom 3. a 4. ročníka sme pripravili, v spolupráci s odborníkmi z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra Lužianky, zážitkové vzdelávanie pod názvom Voda a prírodné prostredie Malých Pienin. Spoločné hodnoty. Spoločná vzdelávacia akcia. Vzdelávanie viedli páni Mgr. Ľubomír Hanzes, PhD a Ing. Norbert Britaňák, PhD., ktorí nám predstavili faunu a flóru danej oblasti, i ako zachovať biotopy pre ďalšie generácie. Potom spolu so žiakmi vytvárali vo veľkých priehľadných nádobách prírodné i mestské prostredie, poľnohospodársku krajinu a sadili kvetiny. Keď všetko popolievali, tak zisťovali, ako sa správa voda v danom prostredí. Cieľ vzdelávania – zachovávať viac prírodného prostredia a poľnohospodárskej pôdy, šetriť vodou a vytvárať menej betónových oblastí na Zemi. Deťom sa netradičné vyučovanie páčilo.

          Aj v tomto roku sme v závere mesiaca pripravili žiakom zaujímavé vzdelávanie pri príležitosti Európskeho dňa jazykov. Tentoraz sme si vybrali ruštinu. Hodinu viedla pani riaditeľka, ktorá deti oboznámila s azbukou. Porovnávali sme písmená ktoré máme podobné, ale sa inak vyslovujú. Potom sme sa učili spievať pesničku o jedličke. Krátku ukážku v origináli sme si vypočuli z rozprávky Mrázik. Pani riaditeľka sa potom deťom krátko prihovorila v ruštine a spolu sme prekladali, čo asi povedala. Pani učiteľka Jankelová pripravila krátke prezentácie, v ktorých predstavila deťom zaujímavosti o Rusku. Na záver si deti pozreli krátku kreslenú rozprávku Máša a medveď. Cieľ aktivity – dohovoriť sa v cudzine.

            V závere mesiaca nás navštívili predškoláci z MŠ. Prišli sa zoznámiť s budovami školy a s pani učiteľkami, ktoré ich budú v budúcnosti učiť. A my sa už teraz tešíme na šikovné deti.

 

     

Mesiac október sme začali krúžkovou činnosťou. Žiaci navštevujú futbalový krúžok, ktorý vedie pani učiteľka Galovičová a hudobno-dramatický krúžok, ktorý vedie pani učiteľka Jankelová.

            Pokračujeme v celoročnej týždennej práci, v ktorej si žiaci, alebo učitelia pre nich stanovujú osobné ciele v oblasti skvalitnenia výsledkov vo vyučovaní alebo v správaní. Kto dosiahne svoje ciele v mesiaci je odmenený sladkosťou. Kto dosiahne  najviac splnených cieľov je na konci roka odmenený vecnou cenou a pochvalným uznaním.

             V každom mesiaci máme jeden Týždeň so zdravou desiatou. V tomto mesiaci sme ho spojili s novou aktivitou, ktorá je tiež zameraná na zdravé stravovanie. Nazvali sme ju Zdravie v pohári – jeseň. Deti si do školy doniesli rôzne nakrájané ovocie, ktoré sme rozdelili do pohárov a pridali ešte banány a hrozno zakúpené školou. Vytvorili sme ovocný šalát, na ktorom si deti pochutnávali celý deň.

            Žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka písali 1. ročníkovú prácu na tému Moje návrhy na krajšie Matiašovce. Návrhy sú rozdelené  do troch kategórií – návrhy pre školu, obec a ihrisko.

Návrhy na skrášlenie školy:

-Na školský dvor dať hojdačky a altánok, vymaľovať budovy školy, dať nový koberec do školy, trampolínu so sieťou na školský dvor, viac preliezok na školský dvor,  viac moderných počítačov, na školský dvor dať na stromy vtáčie búdky, urobiť záhradku na školskom dvore, postaviť telocvičňu, urobiť jednu triedu pre chlapcov a jednu triedu pre dievčatá, aby každý ročník mal svoju triedu, vymeniť strechu na škole, v druhej  triede vymeniť umývadlo a tabuľu, kúpiť nové rádioprehrávače.

Návrhy pre lepšie multifunkčné ihrisko:

-Pri  ihrisku vysadiť stromy, opraviť povrch ihriska, urobiť ihrisko pre maličké deti, pod preliezačky dať gumu miesto kamienkov, zasieťovať celé ihrisko, viac šmýkačiek, preliezačiek a hojdačiek, viac lavičiek pri ihrisku, spraviť menej šmykľavé ihrisko alebo odstrániť z neho piesok, utvoriť na ihrisku detskú posilňovňu, vymeniť sieťky nad veľkými bránami a sieťky v malých bránkach.

Návrhy na skrášlenie obce:

-Postaviť pekáreň, spraviť plagát so všetkými občanmi Matiašoviec, zabezpečiť domy, ktoré padajú, dať preč z cesty kamienky, triediť odpad – dať veľké kontajnery, odpratať lístie zo zeme, upraviť cestu na Južnej ulici, viac lavičiek v obci, zastávky by mohli byť čistejšie, zasadiť viac stromčekov  a kvetov, cez zimu otepliť kostol, zriadiť v obci detský kútik, opravárne  a ešte jeden obchod, opraviť cestu kde nie je, spraviť búdky pre vtáčiky, spraviť nejaký maličký park, vymaľovať celý kostol, spraviť parkovisko, cyklistické chodníky a semafory pre autá a chodcov, zriadiť kino a kúpalisko, postaviť bytovky, na kostol dať veľké hodiny, aby tu bola stredná škola, nemocnica, priehrada, aby cez našu obec chodili vlaky a trolejbusy, aby v obci boli veľké sochy, urobiť atrakcie v obci, prechod pre chodcov pri kostole, vymaľovať hasičskú stanicu, postaviť hokejový štadión, väčšie ihrisko, na veľké ihrisko postaviť tribúnu, zriadiť múzeum, v kostole vymeniť dlážku, niečo urobiť s kopcom pred školou aj na školskom dvore.

Obecné zastupiteľstvo s pánom starostom sa môžu v ďalšej práci inšpirovať aj týmito návrhmi žiakov.

Žiaci aj v tomto roku budú pracovať na rozvíjaní svojej čitateľskej gramotnosti formou testovania. Od októbra do mája ich čaká 8 testov s vecným aj umeleckým textom. Test 1 riešili traja druháci. Pracovali s umeleckým textom Lúka je činžiak od Jozefa Pavloviča z knihy Polička a jej políčka. Dosiahli 69% priemernú úspešnosť. Na 100 % vyriešil test Janko Grigľák. Tretiaci čítali umelecký text Škola obohacuje z knihy Jabloňová panna od Karola Erbena. Ich priemerná úspešnosť bola 81 %. Plný počet bodov získala Maruška RežnickáŠtvrtáci pracovali s vecným textom Trpasličí špic z encyklopédie o psoch. Ich priemerná úspešnosť bola 76 %. Plný počet bodov nikto nezískal. Na konci hodiny pani učiteľky čítali deťom goralské rozprávky. Aktivity sú zamerané na čítanie a počúvanie s porozumením.

            V rámci spolupráce základnej a materskej školy si predškoláci vyskúšali ozajstné vyučovanie matematiky s prvákmi. Hodinu odučila pani učiteľka Jankelová. Čakalo na nich hravé učenie. Formou zábavného pracovného listu si precvičovali geometrické tvary, číselný rad a oboznámili sa so znakom porovnávania. Nemohli chýbať pastelky a vyfarbovanie predmetov. Naučili sa tiež básničku a pesničku o číslach. Deťom sa ozajstné vyučovanie páčilo.

      Na hodinách TSV sme uskutočnili testovanie prvákov zamerané na zistenie ich fyzickej kondície. Je to celoslovenský projekt, ktorý prebiehal po druhý raz. Jeho zmyslom  je nasmerovať žiakov na športové aktivity, ktoré sú pre nich najvhodnejšie.

      Počas Európskeho týždňa športu sme žiakom pripravili netradičné hodiny telesnej výchovy. Žiaci sa učili hrať stolný tenis v priestoroch kultúrneho domu.

      Základná škola pokračuje so spoločnosťou LUNYS v projekte Ovocie do škôl. Aby naše deti boli zdravé, pripravili sme im ďalšiu „zdravú“ aktivitu Zdravie v pohári – jeseň. Žiaci doniesli do školy rôzne nakrájané ovocie a  my sme im kúpili banány a hrozno. Všetko sme rozdelili do ich pohárov, ktoré majú v škole.Deti si pochutnávali do konca vyučovania na netradičnom ovocnom šaláte.

      V tomto roku pokračujeme v projekte Tvoríme s Danielom Hevierom so žiakmi tretieho a štvrtého ročníka. Pán Hevier zadáva žiakom rôzne úlohy, ktoré deti plnia. Tie mu potom posielame späť. Výsledkom by mala byť kniha z prác našich žiakov. Tentoraz žiaci mali vymýšľať, ako vzniklo ich priezvisko.

      Aj v tomto roku sa budeme zapájať do celoslovenských vedomostných súťaží. Do VŠETKOVEDKA sa zapojilo 12 žiakov 2. až 4. ročníka. Súťaž sa uskutoční v novembri.

Aktivita Záložka do knihy spája nás spojila so Základnou školou vo Veľkej Frankovej. Po druhýkrát si žiaci navzájom vyrobili pekné záložky do kníh a prečítali  si rovnakú rozprávku Koza odratá a jež. Tiež sme si vymenili pekné ilustrácie danej rozprávky, ktoré nám budú pripomínať našu spoluprácu.

      Pri príležitosti Svetového dňa sporenia žiaci riešili na hodinách matematiky slovné úlohy zamerané na danú problematiku.

      V októbri žiaci našej školy vystúpili v miestnom kultúrnom dome s programom, ktorý nacvičili pri príležitosti sviatku starkých.

      V rámci prevencie šikany a kyberšikany sme pozvali na besedu do školy kpt. Ing. Milana Ženčucha, ktorý je  odborníkom v danej oblasti a pracuje na Okresnom riaditeľstve  PZ v Starej Ľubovni. Beseda bola zaujímavá, deti si „oprášili“ staré vedomosti a zároveň získali nové poznatky v oblasti ľudských práv. Pán Ženčuch venoval škole aj pracovné zošity a iné publikácie, ktoré sú zamerané na bezpečné správanie sa na cestných komunikáciách. Ďakujeme.

      Počas jesenných prázdnin, ktoré trvali 2 dni (30.10. - 31.10.) žiaci oddychovali. Do školských lavíc sa vrátili 4. novembra.

 

Mesiac november sme začali zdravým školským životným štýlom – športovaním. V Svetový deň behu sme sa zišli na ihrisku pred školou. Čakal nás beh na dlhú trať. Riadili sme sa heslom „Prekonaj sám seba!“ Každý žiak behal tak dlho, koľko vládal. K deťom sa pridala aj pani riaditeľka. Mnohí by vládali behať ešte dlhšie, ale nepriaznivé počasie nás z ihriska odohnalo. Každý si však trošku zašportoval a nadýchal sa čerstvého vzduchu.

            Pokračovali sme so správnou životosprávou Týždňom so zdravou desiatou. A počas Európskeho týždňa boja proti drogám žiaci na hodinách TSV športovali a navzájom súťažili v  rôznych loptových hrách  pod heslom „Zober loptu a nie drogy!“

            Nezabudli sme na úlohy, ktoré podporujú čitateľskú gramotnosť u našich žiakov. Boli to tieto aktivity – Chodníček ku zvyšovaniu čitateľskej gramotnosti, Pani učiteľky čítajú deťom goralské rozprávky a Testovanie žiakov v ČG. Deti čakal TEST 2Žiaci druhého ročníka čítali umelecký text  Načo sú taniere od Jozefa Pavloviča. Dosiahli 88% priemernú úspešnosť. Janko Grigľák vypracoval test na 100%. Tretiaci pracovali s umeleckým textom Kde bolo, tam nebolo od Kristy Bendovej. Ich priemerná úspešnosť bola takmer 98 %. Okrem 1 žiačky všetci vypracovali test na 100%. Štvrtáci pracovali s umeleckým textom Kto býva v kope raždia od Marty Šurinovej. Ich priemerná úspešnosť bola 74%. Ani jeden žiak nezískal plný počet bodov.

Pani vychovávateľka Kalafutová v ŠKD zapojila žiakov do celoslovenskej aktivity Čitateľský oriešok. I takouto hravou formou si deti budú zlepšovať svoju čitateľskú gramotnosť.

            Čakalo nás prvé celoslovenské testovanie v súťaži VŠETKOVEDKO, do ktorého sa zapojilo 12 žiakov. Výsledky sa dozvieme v decembri.

            V októbri žiaci písali 1. ročníkovú prácu na tému Moje návrhy na krajšie Matiašovce. V novembri sme pozvali do školy pána starostu Mgr. Mariána Štefaňáka, aby besedoval s deťmi o ich návrhoch. Pánovi starostovi sa návrhy páčili, a niektoré z nich sa rozhodol aj realizovať. Budeme mať krajšiu školu, školský dvor a skrášlené priestory aj v obci. Všetci sme sa potešili.

            V novembri mali prváci svoj sviatok. Slávnostne sme ich prijímali do „Žiackeho cechu v Matiašovciach“. Na slávnosť boli pozvaní  aj ich rodičia. Deti ukázali, čo sa už naučili. Teda čítali, písali, počítali, spievali. Žiacka porota zhodnotila vedomosti prvákov a pani  riaditeľka ich potom pasovala za členov cechu veľkou drevenou ceruzou. Prváci ešte zložili slávnostný sľub. Odmenili sme ich drobnými darčekmi a pamätným listom. Nezabudli sme ani na spoločné fotografovanie.

            V závere mesiaca sme začali pripravovať krátky program na stretnutie s Mikulášom v kultúrnom dome.

Mesiac december sme začali výzdobou priestorov školy s vianočnou tematikou a prípravou na Stretnutie s Mikulášom.  Nacvičili sme krátky program, ako si to želal pán starosta, aby sme Mikuláša veľmi nezdržiavali, lebo mal ešte veľa povinností. Deti sa predstavili zborovou pesničkou, jednou básničkou a rezkým tančekom. Pán Mikuláš ich odmenil veľkým balíkom sladkostí.

Zapojili sme sa do druhej celoslovenskej súťaže Ypsilon - slovina je hra. Úlohy riešilo 16 žiakov od prvého po štvrtý ročník. Výsledky sa dozvieme v januári.

Treťou celoslovenskou súťažou bola matematická Pytagoriáda, ktorú riešili žiaci tretieho a štvrtého ročníka. V štvrtom ročníku sme mali troch úspešných riešiteľov. Boli to  Barbora Gurovičová, Tomáš Gurovič a Chiara Čarnogurská. Odmenili sme ich diplomom (Úspešný riešiteľ Školskej pytagoriády) a malou sladkosťou. Títo žiaci budú našu školu reprezentovať v okresnom kole v Kežmarku, ktoré sa uskutoční v marci budúceho roka. Dúfame, že budú úspešní aj tam.

            Pokračovali sme so správnou životosprávou Týždňom so zdravou desiatou a plnením Týždenných vyučovacích cieľov počas celého mesiaca.

            Aby si žiaci trochu oddýchli od učenia, pripravili sme im krátky výlet za kultúrou. V Kežmarku sme navštívili slovensko-anglické divadelné predstavenie O hlúpom medveďovi. Žiakom  sa rozprávočka veľmi páčila. 

Nezabudli sme na úlohy, ktoré podporujú čitateľskú gramotnosť u našich žiakov. Boli to tieto aktivity – Chodníček ku zvyšovaniu čitateľskej gramotnosti, Pani učiteľky čítajú deťom goralské rozprávky a Testovanie žiakov v ČG. Deti čakal TEST 3. Žiaci druhého ročníka čítali umelecký text  Načo sú taniere od Jozefa Pavloviča. Dosiahli 88% priemernú úspešnosť. Janko Grigľák vypracoval test na 100%. Tretiaci pracovali s umeleckým textom Slon Tónko od Jozefa Pavloviča z knihy Veselí prváci. Ich priemerná úspešnosť bola takmer 99 %. Sedem žiakov dosiahlo 100% výsledok  - Sandra Galliková, Boris Grigľák, Jakub Malák, Dominika Mateičková, Mária Režnická, Lukáš Semančík a Tomáš Veselovský. Štvrtáci pracovali s umeleckým textom Kto býva v kope raždia od Marty Šurinovej. Ich priemerná úspešnosť bola 60%. Ani jeden žiak nezískal plný počet bodov.

            Žiaci  pripravili pre partnerov školy, pod vedením pani učiteľky Jankelovej,  malé vianočné pozdravy v tvare zvončeka. Dúfame, že im urobili radosť.

            V posledný vyučovací deň pred zimnými prázdninami sme pripravili besiedku pri stromčeku. Každý žiak školy pripravil tiež darček pre spolužiaka. Najprv sme si zavinšovali, zaspievali koledy a najkrajšiu vianočnú pieseň Tichá noc. Potom si deti vylosovali číslo darčeka a zobrali ho spod stromčeka. Darčeky boli väčšinou ručne vyrobené i sladké. Pri hraní sa s novými darčekmi si deti pochutnávali na chipsoch, ale zdravých, jablkových.

Deťom v ŠKD sme pripravili veľké prekvapenie. Nakúpili sme nové hračky pre chlapcov aj dievčatá. Veľmi ich to potešilo. A ešte viac, že sa im začínajú zimné prázdniny.

Tie trvajú od 23. decembra 2019 do 7 januára 2020. Školské vyučovanie sa začne 8. januára 2020 v stredu.

Všetkým prajeme krásne vianočné sviatky. A deti nech majú zimné prázdniny naozaj zimné, so snehom.

 

Nový rok a mesiac január sme začali športovaním. Držali sme sa hesla „Vykročme do nového roka zdravým životným štýlom!“ Žiaci si precvičili rýchlu chôdzu po ulici Južná a Pod lesom. Vrátili sa s doružova vymaľovanými líčkami a dobrou náladou.

V zdravom životnom štýle sme pokračovali ďalej. V Týždni so zdravou desiatou sme pridali aj ďalšiu aktivitu Zdravie v pohári – zima. Keďže zimnému obdobiu vládne biela farba, v pohári bolo mlieko, ktoré sme im zakúpili.  Deti si na ňom pochutnali. Zistili sme, že odkedy zaraďujeme mlieko do aktivít v škole, začali ho piť aj deti, ktorým predtým nechutilo.

            Hneď po nástupe do školy začali žiaci plniť svoje vyučovacie Týždenné osobné ciele.

Taktiež ich čakalo testovanie v čitateľskej gramotnosti. Riešili TEST 4. Druháci čítali umelecký text Malá psia rozprávka z knihy Veselí prváci od Jozefa Pavloviča. Ich dosiahnutá priemerná úspešnosť bola 83%. Plný počet bodov dosiahol Ján Grigľák. Žiaci tretieho ročníka pracovali s ľudovou rozprávkou Martinko Klingáč. Ich primerná úspešnosť bola 86%. Plný počet bodov získali žiaci Tomáš Veselovský, Lukáš Semančík a Nataša Kolodzejová.

Štvrtáci čítali vecný text Tvory nočnej oblohy. Dosiahli 75% priemernú úspešnosť.

            Deti v ŠKD, pod vedením pani vychovávateľky,  pracovali tiež na rozvíjaní svojej čitateľskej gramotnosti. Boli zapojení do celoslovenskej aktivity Čitateľský oriešok, v ktorom čítali neznáme texty, riešili úlohy a kreslili ilustrácie. Práce detí sme zaslali do danej súťaže. Držíme im palce.

            V predchádzajúcich mesiacoch sa žiaci zapojili do celoslovenských vedomostných súťaží, ktoré sme  teraz vyhodnotili. Vo Všetkovedkovi (všeobecný rozhľad) riešilo úlohy 12 žiakov. Barbora Gurovičová (4. r.) obhájila prvenstvo z minulého roka. Získala diplomy a tituly Všetkovedko a Všetkovedko školy. Okrem toho sa môže popýšiť krásnym žltým tričkom s nápisom Všetkovedko. Ostatní zapojení žiaci dostali diplomy Všetkovedkov učeň a ceruzky.

            Druhá súťaž sa týkala slovenského jazyka – Ypsilon – slovina je hra, do ktorej sa zapojilo 16 žiakov od prvého po štvrtý ročník. Úspešný riešiteľ bol ten, ktorý dosiahol viac ako 80 bodov. Zo 16 žiakov túto podmienku splnili dvanásti – Mária Režnická (86 bodov), Lilien Galovičová (90), Lukáš Semančík (91), Darina Michnová (93), Ján Grigľák (93), Sandra Galliková (94), Barbora Gurovičová (95), Sofia Semančíková (96), Alex Čarnogurský (98), Chiara Čarnogurská (98), Rita Gurovičová (98)  a Bianca Rušinová (99). Tieto deti nám urobili veľkú radosť.

            Koncom januára každoročne uskutočňujeme celoslovenskú aktivitu v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Žiaci sa učili prednesy od decembra a každý si vybral čo chcel. Z triedneho kola postúpili do školského najlepší. Víťazkou školského kola v prednese poézie sa stala Mária Režnická (3. roč.). Prednášala text Kmotry od Ľudmily Podjavorinskej.

            V rámci regionálnej výchovy (ľudové tradície) sme pozvali do školy ľudového umelca pána  Dušana Regeca, ktorý  učil  žiakov tretieho a štvrtého ročníka na hodinách  PVC vyrábať drevený obraz. Deti sa učili nakresliť šablónu, pracovať s rydlom a vyrezávať obrázok do dreva, maľovať a leštiť. Taktiež rozprával so žiakmi aj po goralsky, aby sa učili porozumieť nášmu nárečiu. Pracovať na obraze budú aj v nasledujúcom mesiaci.

            Žiaci druhého až štvrtého ročníka písali 2. slohovú ročníkovú prácu Zo života našej triedy. Ich úlohou bolo popísať, ako to vyzerá v ich triede počas hodín a prestávok, čo robia, s kým sa kamarátia. Tu sú zaujímavé postrehy z ich prác:

- V našej škole sa mi veľmi páči. Máme veľkú triedu aj dobrých chlapcov. V druhej triede máme veľmi, veľmi a veľmi zlého žiaka a volá sa, to radšej nebudem písať. A v našej triede tiež máme takých žiakov, ale trochu lepších chlapcov. Každý deň behajú po triede. Moje kamošky sú  Maruška a Sandrika. Máme veľmi dobrú učiteľku Števku.

- V našej triede sa mi páčia prestávky a hodiny TSV, NBV a PVC. Nepáči sa mi, keď jeden žiak z II. triedy chodí do našej, vystrája tu, každému kričí do ucha a popína.

- V škole je super. Je tu pekne, máme aj kamarátov. Dobrých aj zlých. Nemám rada, keď k nám cez prestávky chodí jeden chlapec z II. triedy, lebo nás otravuje a hučí. Naša pani učiteľka je dobrá, milá a učí nás veľa pekných vecí. Mám rada túto školu.

- Páči sa mi naša trieda. Páčia sa mi aj všelijaké aktivity s pani učiteľkami a iné veci, ktoré robíme. Nepáči sa mi jeden žiak z II. triedy.

- Páči sami, že tu máme knihy, vaky, nástenky, rebriny. Nepáči sa mi, že chlapci skáču po vakoch a behajú po triede, že k nám chodí jeden žiak z II. triedy.

- V triede sa mi nepáči, že nám tečie iba zimná voda. Páči sa mi, že môžeme sedieť  na vakoch a pozerať rozprávky.

- V našej triede sa mi páči, že sa všetci spolu pekne hráme. Máme v triede veľké ticho.

- Som na hodine nedobrý. Som rád, že chodím do tejto školy.

- Trieda je pekná. Na hodine sa správam dobre. Učíme sa a čítame. Cez prestávku kričíme a utekáme.

- Na hodine sa učíme. Cez prestávky sa hráme a niekedy aj vystrájame. Nepáči sa mi, keď starší spolužiak vystrája. Páčia sa mi vyzdobené okná.

- Je tu pekne a super, steny v triede máme pekné. Cez prestávky sa chlapci rozprávajú a hrajú. To isté aj dievčatá. Cez hodiny počúvam pani učiteľku. Dobre je tu vždy, ale najlepšie je, keď tu nie je môj spolužiak.

- Táto trieda je  dobrá, ale by som chcel, keby bola trochu väčšia, lebo spolužiaci zakopávajú o tašky. Je pekná a krásna. Cez prestávku sa buď hráme alebo bijeme, ale zo „srandy“ tak, aby sme si neublížili. Ale inak je to presne trieda, ktorú chcem mať.

- Naša trieda je pestrofarebná, pekná. Sú tu aj takí spolužiaci, ktorí mi kazia dni. Cez hodinu pracujem. Cez prestávku sa chlapci rozprávajú a niekedy sa bijú. Dievčatá sa rozprávajú a prechádzajú. V škole som rada. Baví ma učiť sa.

- Je dobré, že vzadu v triede máme koberec a nemusíme sedieť na dlážke. Môžeme sa na ňom aj hrať. Cez prestávku sedím na stoličke a počúvam alebo sa rozprávam. Niekedy si aj rada sadnem na vak a pozerám, ako chlapci vystrájajú.

- Naša trieda je malá a krásna. Cez prestávku sa rozprávame alebo smejeme. Cez hodinu sem tam vystrájam alebo nepočúvam.

- V našej triede sa mi páči. Máme peknú triedu. Cez hodinu usilovne pracujem a nevystrájam. Cez prestávku sa rozprávam alebo si čítam.

- Cez prestávku sa väčšinou rozprávam s kamarátkami. Chlapci sa cez prestávku väčšinou bijú. V tom momente mi nie je v triede príjemne. Sú tu celkom dobrí spolužiaci, ale niekedy sa tu medzi nimi cítim strašne nepríjemne. Počas školy chodíme na rôzne výlety, to mám zo všetkého najradšej.

            Každoročne pripravujeme pre žiakov hodiny finančnej gramotnosti. Na hodine ANJ so žiakmi 4. ročníka si pani učiteľka Galovičová pripravila tému Rozhodovanie a hospodárenie spotrebiteľov, celková kompetencia Porozumenie a orientovanie sa v zabezpečovaní životných potrieb jednotlivca a rodiny, čiastková kompetencia 3 – Uplatniť spotrebiteľské zručnosti pri zodpovednom rozhodovaní o nákupe. Hlavnou úlohou žiakov bolo porovnať ceny rovnakého alebo podobného výrobku v dvoch obchodoch a správne sa rozhodovať pri nakupovaní. Žiaci sa učili:  nakupovať v angličtine, pripraviť si zoznam, ktoré veci chcú kúpiť, koľko bude stáť ich  nákup,  porovnať ceny v 2 obchodoch a nakúpiť tak, aby ušetrili svoje finančné prostriedky. Vyrobili si aj papierové mince – pence a libry. Zároveň sa učili sčítavať a odčítavať desatinné čísla, čo je učivo vyššieho ročníka. Táto hodina bola pre nich zaujímavá a netradičná.

            Mesiac január tradične uzatvárame školským karnevalom. Väčšina žiakov prišla v maskách, ktoré sme na škole ešte nemali. Najviac nás zaujala maska páva, ktorú mala na sebe Rita Gurovičová. Tá získala prvé miesto aj diplom Najkrajšia maska karnevalu.

            V januári sa skončil 1. polrok školského roka 2019/2020 a žiakom sme rozdali polročné výpisy z klasifikácie. Žiaci nám urobili radosť. S čistými jednotkami prospelo 53,6 % žiakov (15 žiakov z 28). Ak prirátame aj žiakov 1. ročníka, tak s vyznamenaním prospelo 75 % žiakov (21 žiakov z 28), 4 žiaci prospeli veľmi dobre a 3 žiaci prospeli. Držíme palce, aby sa im darilo tak dobre aj v 2. polroku, ak nie ešte lepšie.

            Žiaci si oddýchli od učenia počas polročných prázdnin, ktoré trvali iba 1 deň 3. februára.

 

   

Mesiac február sa pre žiakov začal jednodňovými polročnými prázdninami. Po krátkom oddychu sa opäť pustili do práce.

            V Deň pre bezpečnejší internet sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka učili na hodine informatiky bezpečne  správať pri práci s počítačom a pohybovať sa vo virtuálnej realite. Tak isto si pripomenuli jednotné európske číslo tiesňového volania - 112.

V 6. ročníku „Moja kondička“ súťažili osobitne dievčatá a chlapci v robení drepov, zhybov a klikov. V jednotlivých disciplínach najviac drepov urobili Sandra Galliková (140) a Ján Grigľák (125), zhybov Viktória Mirgová (70) a Boris Grigľák (60), klikov Mária Režnická (51) a Ján Grigľák (53). Celkové umiestnenie chlapcov – 1. miesto Ján Grigľák (223 b), 2. miesto Alex Čarnogurský (203 b), 3. miesto Tomáš Veselovský (174 b). Celkové umiestnenie dievčat – 1. miesto Mária Režnická (228 b), 2. miesto Sandra Galliková (223 b), 3. miesto Viktória Mirgová (178 b). Najúspešnejšou športovkyňou súťaže sa stala Mária Režnická.
            Žiaci na hodinách TSV sa často pohybujú vonku a v ŠKD chodia takmer denne na vychádzky, pokiaľ to počasie umožní. Preto máme veľmi nízku chorobnosť žiakov, čo nás veľmi teší.

V rámci spolupráce s MŠ žiaci 1. ročníka s predškolákmi sa stretli v priestoroch materskej školy na spoločnej aktivite, pri ktorej si zaspomínali na škôlku a zahrali sa hudobno-pohybové hry. Naplánovaná bola sánkovačka, ale počasie im neprialo.

Vystriehli sme, keď nám trochu nasnežilo a uskutočnili sme aktivitu „Ihrisko plné detí – zima – Postavme si snehuliaka!“ Žiaci v oplotenom areáli pred MŠ usilovne stavali snehuliakov a skrášľovali  ich vecami, ktoré  doniesli z domu.

Aj vo februári sme pokračovali v aktivitách zameraných na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti u našich žiakov. Hlavné však bolo ich testovanie. Žiaci riešili Test 5. Druháci čítali umelecký text Múdry Armand od Eleny Čepčekovej z knihy Kiki a Miki. Darilo sa všetkým žiakom, lebo ich dosiahnutá priemerná úspešnosť bola 93%. Janko Grigľák opäť vyplnil test na 100 %. Žiaci 3. ročníka  pracovali s vecným textom Kde bývajú zvieratá od Marty Šurinovej. Ich priemerná úspešnosť bola takmer 88 %. Traja žiaci vyplnili test na 100% - Sandra Galliková, Nataša Kolodzejová a Lukáš Semančík. Štvrtáci čítali taktiež vecný text Najväčšie vtáky z knihy Zvieratá giganti. Ich priemerná úspešnosť bola 68%.

Prihlásili sme žiakov do celoslovenskej súťaže Klokanko. Svoje vedomosti v matematike si vyskúša v marci 23 žiakov z celkového počtu 28. Budeme im držať palce.

Zapojili sme sa do aktivity so spoločnosťou Kaufland Slovenská republika v. o. s., ktorá chce priblížiť deťom prírodu a súťaživou formou vzbudiť ich záujem o rastlinky a ich pestovanie. Súťaž sa týka žiakov 1. stupňa ZŠ. Vylosované triedy získajú kompletný balík na pestovanie rastlín. Po splnení zadaných kritérií budú triedy taktiež súťažiť o zaujímavé ceny. Šťastie sa na nás usmialo, začíname v marci.

Ďalšou aktivitou, do ktorej sme sa prihlásili, bola Jarná WOCABEE súťaž. WocaBee je online aplikácia učenia cudzieho jazyka, konkrétne slovnej zásoby. Využili sme ponuku a objednali mesačnú skúšobnú verziu. Zároveň budeme zapojení do súťaže o zaujímavé ceny pre žiakov, učiteľov, triedy a školy. Vyučujúci učitelia však musia splniť podmienky a pripraviť pre žiakov stanovený počet úloh. To sme aj urobili. Či sme v súťaži niečo vyhrali sa dozvieme v apríli.

Dňa 21. februára je Medzinárodný deň materinského jazyka. Na hodine SJL sme žiakom pripravili tradičnú aktivitu, ktorú robíme už veľa rokov. Čakal na nich kvíz, v ktorom si zmerali svoje vedomosti z gramatiky a vedomosti o našej vlasti. Žiakov sme rozdelili do 4 zmiešaných skupín zo všetkých ročníkov. Zvíťazila a plný počet bodov získala skupina č. 4 pod vedením  Chiarky Čarnogurskej. Ďalší členovia boli Sandra Galliková, Lilien Galovičová, Jakub Zibura a Tamarka Čupková. Odmenení boli drobnou sladkosťou.

V tomto mesiaci hodinové vzdelávanie vo finančnej gramotnosti pre žiakov pripravila pani učiteľka Jankelová. Na hodine MAT  žiakom  3. a 4. ročníka vybrala Tému č.1 Človek vo sfére peňazí, Čiastková kompetencia 1 - Vyhodnotiť trvalé životné hodnoty a osvojiť si vzťah medzi životnými potrebami a financiami ako prostriedku ich zabezpečenia. Úroveň 1 -pomenovať základné ľudské potreby a základné ľudské hodnoty. Opísať postavenie členov rodiny pri zabezpečovaní životných potrieb. Pani učiteľka v úvode hodiny pripravila pre žiakov motivačnú prezentáciu, čo znamená byť finančne gramotný a nadviazala na ňu prezentáciou č. 2, ktorá slúžila na vyvodenie témy hodiny – potreby. V prezentácií boli zahrnuté rôzne tvorivé úlohy  z danej oblasti FG a taktiež pracovný list. Nasledovala pantomimická hra, v ktorej dramatizovali a stvárňovali úlohy podľa tematického zadania. V závere hodiny si žiaci skupinovo vytvorili plagát potrieb a ako si ich finančne naplnia.

Druhú hodinu pripravila pre žiakov 1. a 2. ročníka. Bola to Téma č.3 - Rozhodovanie a hospodárenie spotrebiteľov, Čiastková kompetencia 3- Uplatniť spotrebiteľské zručnosti pri zodpovednom rozhodovaní o nákupe. V úvode hodiny spolu diskutovali o peniazoch -  aké poznajú, na čo slúžia a čo všetko si za ne môžu kúpiť. Pani učiteľka pripravila žiakom papierové košíčky, v ktorých boli napísané čísla a ich úlohou bolo v skupinách prostredníctvom modelových peňazí košíčky naplniť požadovanou sumou. Úloha bola rozcvičkou pred hlavnou aktivitou – v obchode. Každá skupina dostala určitú sumu peňazí a ich úlohou bolo pozorne nakupovať a všímať si najmä cenovky v obchode, pretože v dvoch obchodoch boli rovnaké produkty ale rôzne ceny. Určoval sa výhodný a menej výhodný nákup. V závere hodiny si na upevnenie vedomostí o hospodárení spoločne vyplnili pracovné listy.

Žiaci 3. a 4. ročníka pokračovali v aktivite Tradičné ľudové remeslá s pánom Dušanom Regecom. Na hodine PVC vyrábali drevený obraz. Aktivita bude ukončená v marci.

Všetkým žiakom prajeme pekné jarné prázdniny.

 Mesiac marec sa začal jarnými prázdninami, ktoré trvali od druhého do šiesteho marca. Bol veľmi netradičný. Stalo sa niečo, čo sme ešte nezažili. Učili sme sa v ňom iba jeden týždeň.

Pre žiakov sme mali na tento mesiac pripravených viacero školských aktivít, ale aj celoslovenských, do ktorých sa žiaci prihlásili.

Počas tohto týždňa sme stihli:

  1. Vyzdobiť okná školy s jarnou tematikou.
  2. Urobiť výstavku kníh v triedach pri príležitosti Marca – mesiaca kníh. V I. triede to boli staré šlabikáre, z ktorých mali prváci aj čítať. V II. triede zase malé knižky s ľudovými rozprávkami, ktoré sme chceli žiakom predstaviť, lebo mnohí ich nepoznajú.
  3. Zasadiť rastlinky podľa pokynov súťaže s Kauflandom.
  4. Písať rozprávku, ako vyrástla zelenina. Každý si vybral, akú chcel.
  5. Žiaci plnili svoj Týždenný cieľ – v čom sa zlepšia v slovenskom jazyku.
  6. V oblasti rozvíjania čitateľskej gramotnosti žiaci druhého až štvrtého ročníka čítali neznámy text a riešili TEST 6. Druháci čítali text Lesné domčeky od Vitalija Biankiho. Ich výsledok bol vynikajúci. Dosiahli 93 % priemernú úspešnosť. Janko Grigľák opäť splnil úlohu na 100 %. Ešte o trochu lepšie si počínali tretiaci, ktorí pracovali s textom Ako majstri oplakávali Šablicu od Petra Glocka. Ich dosiahnutá priemerná úspešnosť bola takmer 94%. Plný počet bodov získali žiaci Nataša Kolodzejová, Jakub Malák a Dominika Mateičková. Žiaci štvrtého ročníka čítali text Cirkus Afrika od Jozefa Pavloviča. Ich priemerná úspešnosť bola 83 %. Najlepšie si počínala Sofia Semančíková s 97% priemernou úspešnosťou.
  7. Pani učiteľky čítali žiakom goralské rozprávky.

 

Pre rozširujúci sa koronavírus vláda rozhodla školy zatvoriť až do odvolania. A tak od tretieho marcového týždňa učíme a posielame úlohy žiakom cez internet mailom alebo mobilnými aplikáciami.

Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí aktívne spolupracujú s pani učiteľkami a zodpovedne pristupujú k učeniu svojich detí.

Dúfame, že sa so žiakmi v tomto školskom roku v škole ešte stretneme.

 

V mesiaci apríl žiaci pokračovali v dištančnom  vzdelávaní, teda na diaľku, ale vytvárali aj rôzne projekty, ktoré im zadali pani učiteľky na viacerých hodinách.

       V rámci VYV mali pripraviť Veľkonočnú kraslicu. Mohli si vybrať,akým spôsobom ju vyzdobia. Či budú zdobiť vyfúknuté vajíčko lepením bavlnky, vymaľujú ho farbami alebo ozdobia voskom.  Druhý projekt sa týkal Dňa Zeme. Žiakom neboli dané žiadne usmernenia, mali použiť svoju fantáziu a tvorivo pracovať. Niektorí vyrábali výrobky, iní maľovali plagáty, alebo kreslili obrázky. Oba projekty vytvárali  žiaci vo všetkých ročníkoch.   

       Na hodine PDA žiaci 4. ročníka pripravovali projekt prostredníctvom zážitkového učenia. Téma - Moje lesné spoločenstvo. Ich úloha znela - ísť do lesa,  nazbierať listy zo stromov, nalepiť na papier, nakresliť lesné zvieratká a  napísať k tomu zaujímavé informácie, ktoré si vyhľadali na internete alebo vypísali z encyklopédie. Úlohy sa zhostili veľmi dobre.

      Štvrtáci v rámci geometrie tvorili týždennú tabuľku "Ako doma pomáham". Celý týždeň si zapisovali, koľko minút pomáhali pri  domácich prácach každý deň. Napríklad pri umývaní riadu, vysávaní, práci v záhradke a iných činnostiach. Na konci týždňa spočítali a zapísali celkový počet minút, ktoré venovali domácim prácam. Bolo tých minút veľa, tak akurát, alebo málo?
     Žiaci 3. a 4. ročníka pracovali v programe powerpoint alebo word. Vytvárali obrázkové prezentácie. Každý deň sa odfotili pri nejakej zaujímavej činnosti alebo aktivite. Pri tvorbe prezentácie mali použiť rôzne animácie, prechody, formátovanie textu a všetko, čo sa doteraz naučili na hodinách INF. Téma znela - "Môj týždeň v karanténe".

     Na hodinách ANJ prváci vyfarbovali papagája a nalepovali mu vymaľované pierka (vtáky a ich farebné perie). Druháci vytvárali papierovú lyžicu, na ktorej bolo z jednej strany nakreslené zdravé a z druhej strany nezdravé jedlo (koľko lyžíc cukru jedlo obsahuje). Tretiaci vyrábali pohyblivé počasie. Keď ho zatočíte a pustíte, na ktorú stranu spadne, také je práve počasie. Štvrtáci pri počúvaní hudby kreslili také obrázky, ktoré vyjadrovali ich pocity z počúvania danej skladby.

          Prváci a druháci na hodinách prvouky  kreslili, nalepovali obrázky a vytvárali plagáty na témy - Ako sa pohybujú zvieratká, Rastlinky, ich stavba a využitie, Získavanie potravy, Rastliny - pozorovanie ich rastu a vývinu. 
          Tretiaci na VLA zakresľovali na mape vodstvo Slovenska, štvrtáci písali o živote Jánošíka, kreslili jeho podobu a navrhovali mince.

        V rámci hodín TSV, okrem iných aktivít,  sa deti on-line zapojili do spoločného cvičenia the World Record a cvičili aj s Matejom Tóthom.
         V ŠKD, okrem iných aktivít, najviac zaujala SELFIE VÝZVA NA FAREBNÝ TÝŽDEŇ - ukáž čo vieš, v čom si dobrý, v čom vynikáš a pochváľ sa ostatným. Víťazkou farebného týždňa sa stala Lilien Galovičová, ktorá získala od pani vychvávateľky lietajúci tanier ako odmenu.

       Začiatkom apríla sme poslali do súťaže Moja malá záhradka s Kauflandom dve fotografie rastliniek, ktoré sme vypestovali a dve rozprávky, ktoré napísala Chiarka Čarnogurská a Fipip Rušin. Žiaľ, pri žrebovaní o zaujímavé ceny pre školy šťastie pri nás nestálo. Nič sme nevyhrali. Možno nabudúce.

V máji naďalej pokračovalo vyučovanie formou dištančného vzdelávania žiakov. Okrem preberania učebnej látky žiaci pracovali na rôznych projektoch v oblasti vzdelávania, ale aj v projektoch zameraných na pohybové aktivity.

        Na hodine prvouky v 1. ročníku žiaci robili pokusy a menili farbu kvetov na modrú, vyrábali tiež herbáre s kvetmi a listami stromov. V 2. ročníku žiaci vyrábali pracovný list s ľubovoľnou rastlinkou, urobili je popis, výskyt, využitie a nakreslili ju.

        Tretiaci na vlastivede písali o zvykoch a tradíciách v rodine a pridali vlastnoručne nakreslené obrázky. Štvrtáci v projekte Mesto a okolie si zvolili, o akom meste budú písať, nalepili obrázky, napísali zaujímavosti o ňom a pridali tipy na výlety.

       Na hodine slovenčiny žiaci 3. ročníka pri príležitosti Dňa rodiny písali krátke rozprávanie o tom, čo pre nich ich rodina znamená a práce vyzdobili vlastnou ilustráciou. Taktiež sa zábavnou formou venovali téme "Pracovný postup", pomocou ktorého vytvárali svoje rozkladacie obrázky origami.

        Prváci na hodine angličtiny kreslili a vystrihovali svoje obľúbené ovocie, druháci pripravili lyžice so zdravým a nezdravým jedlom, tretiaci stavali papierové domčeky a štvrtáci vyrábali netradičný hudobný nástroj 

       Z pohybových aktivít to bola „Telesná výchova s Matejom Tóthom“ v domácom prostredí. A tiež „Netradičná hodina telesnej výchovy“ zo Základnej školy Lendak.

      V školskom klube detí si žiaci pripomenuli Svetový deň včiel (20.5.) a vytvárali plagáty. Ďalšia aktivita sa týkala talentu – „Ukáž čo dokážeš“. Deti posielali videá alebo fotografie. Boli zamerané na hudbu, tanec a iné „talenty“.

Na konci mája sme sa dozvedeli radostnú zvesť. Od 1. júna sa obnovuje  tradičné školské vyučovanie, na ktoré sme sa už všetci (učitelia, žiaci, rodičia) tešili.

Na konci mája sme sa dozvedeli, že od 1. júna sa obnovuje  tradičné školské vyučovanie, na ktoré sme sa už všetci (učitelia, žiaci, rodičia) tešili. A tak sme nastúpili do škôl s rúškami na tvári, s dodržiavaním nových hygienických predpisov a novým rozvrhom. Predpisy sa po dvoch týždňoch zmiernili, a preto sme mohli v závere školského roka uskutočniť dve aktivity.

Najprv si žiaci pochutnali na tradičnej koncoročnej zmrzline. Nasledoval športový deň. Zrána si žiaci zahrali futbal na multifunkčnom ihrisku, potom s dobrovoľnými hasičmi súťažili a prekonávali prekážkové dráhy. Odmenou im bola medaila. Do súťaže sa tiež zapojili pani učiteľky aj s pánom  starostom. Prekvapením pre deti boli nafukovacie hrady, na ktorých sa  poriadne vyskákali, maľovanie na tvár a cukrová vata, ktorou sa mohli dosýta „napchať“. Toto prekvapenie od pána starostu sa im veľmi páčilo.

V posledný deň školského roka (30. júna) sme sa rozlúčili so žiakmi 4. ročníka, ktorí pokračujú vo vzdelávaní na ZŠ v Spišskej Starej Vsi. Už nie sú žiakmi našej školy – Chiara Čarnogurská, Barbora Gurovičová, Tomáš Gurovič, Annamária Galliková, Alexander Lopata, Viktória Mirgová a Filip Rušin.

Všetkým žiakom sme rozdali vysvedčenia,  knižné odmeny a sladkosti. Žiaci 1. ročníka boli hodnotení slovne. Z 20 žiakov 2. až 4. ročníka 15 žiakov dosiahlo prospech s vyznamenaním, 1 žiak prospel veľmi dobre, 3 žiaci prospeli. Tieto výsledky nám urobili radosť.

Za výbornú školskú dochádzku sme odmenili 11 žiakov, ktorí vymeškali 0 a najviac 10 hodín za celý rok. Hodiny dištančného vzdelávania a hodiny počas júna sa nezarátavali do vymeškaných hodín. Pochvalné uznanie a reflexné prvky si odniesli títo žiaci – Lenka Rušinová (0), Darinka Michnová (0), Sandra Galliková (0), Alex Čarnogurský (1), Chiara Čarnogurská (1), Bianka Rušinová (5), Filip Rušin (5), Boris Grigľák (5), Mária Režnická (5), Lilien Galovičová (10) a Milan Pompa (10).

Vyhodnotili sme aj celoročný zber papiera, do ktorého sa zapojilo 14 žiakov. Spolu nazbierali 2947 kg papiera. Diplomom a vecnou cenou sme odmenili 4 žiakov. Prvé miesto získala  Mária Režnická, (1100 kg), druhé Lilien Galovičová (566 kg), tretie Sandra Galliková (490 kg). Všetky dievčatá dostali malú basketbalovú loptu. Štvrté miesto získala Darinka Michnová (324 kg) a odniesla si obrázkové kocky. Ostatní zapojení žiaci boli odmenení drobnou sladkosťou – Filip Rušin, Miloš Furcoň, Bianka Rušinová, Ján Grigľák, Tomáš Veselovský, Nataša Kolodzejová, Jakub Zibura, Annamária Galliková, súrodenci Chiara a Alex Čarnogurskí. Ďakujeme aj všetkým rodičom zapojených detí.

Na konci slávnosti žiaci 4. ročníka zazvonili zvončekom a symbolicky sa rozlúčili s našou školou a ukončili aj školský rok 2019/2020.

            Súčasným aj bývalým žiakom prajeme krásne letné prázdniny plné slnečných lúčov a skvelých zážitkov.

           

           

 

 

 

 

        

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

Novinky

Kontakt

  • Základná škola Matiašovce
    Mlynská 156/1
    059 04 Matiašovce
  • 0911890087

Fotogaléria