September

Školský rok 2023/2024 sme slávnostne otvorili 4. septembra v dolnej budove školy.  V  prvom ročníku sme privítali  osem žiakov, štyri dievčatá a štyroch chlapcov. Deti nám prezradili, že sa do školy tešili, povedali, čo ich zaujíma a ako ich máme volať. My sme im darovali pamätné listy a balíčky sladkostí. V závere prvého školského dňa sa prítomným prihovoril aj pán starosta Mgr. Marián Štefaňák a poprial všetkým úspešný štart do nového školského roka.

Prvýkrát do školskej lavice si sadli tieto deti: Budziňák Matej, Jendrejčáková Nikola, Krempaská Adriána, Marhefka Marián, Michnová Karina, Ovčárik Filip, Rušinová Mária a Zajonc Ján.

Školský rok sme začali tradičnou  turistickou vychádzkou smerom na Zálesie, ktorú sme nazvali  Školská míľa.

Po krátkom zopakovaní minuloročného učiva žiaci 2. až 4. ročníka  písali vstupné práce z MAT a SJL a diktáty zo slovenčiny.

V rámci Európskeho týždňa športu si žiaci podľa vlastného výberu zašportovali v aktivite Ihrisko plné detí – jeseň. Pridali sme tradičný mesačný Týždeň so zdravou desiatou.

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sme žiakov v krátkosti informovali o Európskej únii. Potom žiaci pracovali s atlasmi, v ktorých vyhľadávali krajiny, ktoré do EÚ patria, aké je ich hlavné mesto. Zamerali sme sa hlavne na krajiny, s ktorými máme spoločné hranice, ako sa volajú, ich hlavné mesto, akým jazykom v danej krajine rozprávajú. V závere hodiny sme urobili súťaž zmiešaných skupín, v ktorej deti písomne odpovedali na otázky. Cieľ aktivity je učiť sa cudzí jazyk pre dorozumenie sa v cudzine.

V septembri sme začali opäť pracovať v programe WOCABEE (učenie ANJ). Žiaci mali možnosť individuálne sa zapojiť do súťaže o umiestnenie na Slovensku, v kraji (PO) a v okrese (KK). Do súťaže sa zapojila iba Laura Rušinová (3. ročník), ktorá nás vynikajúco reprezentovala. Na Slovensku sa umiestnila na 47. mieste, v okrese to bolo 10. miesto a v kraji dokonca 3. miesto. Laura získala WocaBee odznak. Ďakujeme Laure a blahoželáme jej.