Január

Po skončení zimných prázdnin žiaci nastúpili do školy 8. januára v pondelok. Školské vyučovanie  sme začali  Novoročným správnym krokom – športovaním. Žiaci si pretrénovali  rýchlu chôdzu po uliciach v obci.

Pokračovali sme v testovaní žiakov v čitateľskej gramotnosti, žiaci riešili TEST 4. Druháci čítali text od Jozefa Pavloviča Malá psia rozprávka. Ich dosiahnutá priemerná úspešnosť bola 70 %.  Žiaci Jozef B., Eliška R. a Marián Š. získali plný počet bodov V treťom ročníku žiaci čítali  ľudovú rozprávku Martinko Klingáč. Ich úspešnosť bola 89 %. Žiačky  Anastázia G., Simona J., Tomáš Lopata, Laura R. a  Miriam R. napísali testy na 100%. Štvrtáčky pracovali s vecným textom Tvory nočnej oblohy z knihy Zvieratá giganti. Ich priemerná úspešnosť bola 57 %. Taktiež sme pokračovali v aktivite Pani učiteľky čítajú deťom goralské rozprávky.

Nezabudli sme ani na každomesačný Týždeň so zdravou desiatou, ktorý pripravujeme  v spolupráci s rodičmi v rámci podpory zdravého životného štýlu u našich žiakov. Aj v 1. polroku si žiaci pochutnávali na ovocí a zelenine, pili mlieko a jedli jogurty vďaka pokračujúcim projektom Školské ovocie a Školské mlieko.

V decembri 14 zapojených  žiakov riešilo testy v celoslovenskej súťaži Ypsilon – slovina je hra. V januári nás potešili ich výsledky. Všetci boli úspešnými riešiteľmi, lebo dosiahli percentuálne hodnoty od 80 až do 100 % a získali diplomy s medailou a perá. Dokonca štyria žiaci ich vyriešili na 100 %. Boli to Majka R. a Nicole J. z prvého ročníka a Emília Z. a Marián Š. z druhého ročníka. Ich čakala väčšia odmena. Okrem diplomov aj peračník s písacími potrebami, pre dievčatá v ružovej a pre chlapca v modrej farbe. Blahoželáme.

V rámci spolupráce základnej školy s materskou školou sme uskutočnili spoločnú sánkovačku žiakov 1. ročníka a predškolákov z MŠ na našom školskom dvore.

V tomto mesiaci sme sa intenzívne venovali precvičovaniu a upevňovaniu učiva, aby žiaci napísali polročné diktáty, testy zo slovenčiny a matematiky čo najlepšie. Uzatvárali sa taktiež známky zo všetkých predmetov 1. polroka školského roka 2023/2024. Nečakali ich tradičné vysvedčenia, ale iba výpisy známok, ktoré sme im doručili cez webovú stránku školy.

Deti nám urobili radosť, lebo 68% z nich malo čisté jednotky (17 ž.), výborný prospech dosiahlo 22 žiakov, čo je až  88% z celkového počtu 25 žiakov, 3 žiaci prospeli veľmi dobre (12%). Tradičné vysvedčenie za obidva polroky dostanú na konci školského roka.

Prajeme žiakom úspešný štart do 2. polroka školského roka 2023/2024.